Ветеранські простори в області: де знайти та куди звертатися
Ветеранські простори в області: де знайти та куди звертатися
Ветеранські простори вкрай важливі та необхідні, адже вони є не лише ефективним та реалістичним інструментом реінтеграції ветеранів та посилення їх громад, а й потужним засобом комунікації громадянського суспільства та ветеранської спільноти.
В області продовжується робота з створення мережі ветеранських просторів.
Зокрема, у Новооржицькій громаді діє ветеранський хаб – простір, де надається широкий спектр різновекторних послуг ветеранам війни, членам їх сімей і працює команда спеціалістів.
У хабі можна отримати, як фахові роз’яснення щодо державних та місцевих програм соціальної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, інших вразливих категорій громадян, так і психологічні послуги: психологічну підтримку після психологічних травм, стресових розладів та психологічне консультування ( індивідуальне, сімейне, групове).
Контакти ветеранськог хабу: (05357) 92690.
У Зінківській громаді при комунальній установі «Центр соціальної підтримки та соціальних послуг «Берегиня» Зіньківської міської ради функціонує ветеранській простір. У просторі надаються послуги соціальної адаптації, інформування, консультування, соціальної інтеграції та реінтеграції.
Надаються послуги військовим та членам їх сімей з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних, соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг, зокрема з питань оформлення документів для отримання таких послуг, визначення пріоритетності потреб осіб та допомога у пошуку найбільш оптимальних та ефективних інструментів їх реалізації, також працює практичний психолог.
Контактна інформація: (05353) 24109.
У Полтавській громаді діє комунальний заклад ,,Ветеранський центр Полтави”.
Список послуг, які надаються Ветеранським Центром:
Соціальна реабілітація: організація дозвілля, тренінгів, спортивних подій, майстер-класів.
Психологічна консультація: допомога в розв'язанні особистих проблем, подоланні емоційних труднощів або зміні негативних психічних станів.
Юридична консультація: правова допомога та поради щодо конкретного правового питання чи проблеми.
Фізична реабілітація: основна мета полягає в тому, щоб поліпшити функціональність тіла, зменшити біль та дискомфорт, покращити рухливість, координацію та силу м'язів, а також покращити загальний стан здоров'я та якість життя пацієнта.
Крім того, надається первинне консультування щодо одноразової допомоги УБД; матеріальної допомоги на лікування; матеріальної допомоги родині загиблого; матеріальної допомоги на поховання; отримання статусу УБД; отримання статусу безвісті зниклого; отримання одноразової допомоги мобілізованому; виплата одноразової грошової допомоги в разі інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; встановлення статусу та видача посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;встановлення статусу та видача посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України
Контактна інформація Центру: 0(50) 346-99-76.
Наразі у Кременчуцькій, Лубенській, Омельницькій, Сенчанській, Кобеляцькій громадах завершуються підготовчі роботи до відкриття ветеранських просторів.