Строки подання декларацій державними службовцями
Строки подання декларацій державними службовцями
На сьогодні, для більшості публічних службовців, існує обов’язок подавати декларацію з типом «при звільненні» – це декларація, яка подається відповідно до абзацу першої частини другої статті 45 Закону – не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Варто пам’ятати, що у випадку переведення суб’єкта декларування на іншу посаду декларація при звільненні не подається. Звільнення за переведенням або у разі, якщо особа стала переможцем конкурсу і через це звільнилася з посади в одному органі й упродовж 30 календарних днів прийнята на посаду, яка також вимагає подання декларації, не вважається припиненням діяльності. У таких випадках обов’язку подати декларацію при звільненні немає.
Особа яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подає декларацію типу «щорічна» з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення)» на наступний рік після звільнення у період кампанії декларування, тобто з 1 січня до 1 квітня наступного року після звільнення.
Якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знову розпочав діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в даному випадку особа подає декларацію за минулий рік типу „щорічна” з позначкою „я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування”.
Також, нагадуємо щодо нової функції в сфері фінансового контролю – часткового автозаповнення електронної декларації, що дозволяє зібрати для декларанта дані про його та членів сім’ї майно і доходи, які знає про них держава, та автоматизований доступ до яких має Національне агентство з питань запобігання корупції.
Наразі існує можливість зібрати декларанту інформацію із 14 реєстрів, до яких утримувач Реєстру декларацій має автоматизований доступ, для часткового заповнення 9 із 16 розділів декларації, у тому числі стосовно членів сім’ї, які погодились на це, підтвердивши це за допомогою мобільного застосунку «Дія».
Однак, необхідно наголосити, що автоматизоване перенесення даних не звільняє декларанта від обов’язку зазначення у декларації всієї інформації про свої активи і доходи, у тому числі додаткової інформації, яка відсутня або не може бути перенесена з реєстрів.