ПІЛЬГИ НА ЖКП ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ: ОСОБЛИВОСТІ СПРОЩЕНОГО ПОРЯДКУ
ПІЛЬГИ НА ЖКП ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ: ОСОБЛИВОСТІ
СПРОЩЕНОГО ПОРЯДКУ
У нинішньому році на виконання урядового рішення «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу» працівники Головного управління прийняли 70 заяв ветеранів війни та членів їхніх сімей.
Основні новації спрощеного порядку такі:
- подати заяву на призначення пільг замість ветерана можуть члени його родини;
- замість існуючих раніше двох окремих подається єдина спрощена заява – про взяття на облік як пільговика і про надання пільг;
- зменшився обсяг необхідної для призначення пільг інформації, яку раніше необхідно було зазначати;
- спрощену заяву, крім паперової, можна подати і в електронній формі, зокрема, через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) або засобами електронного ресурсу "Дія".
Увага! У разі, якщо для отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ветеран війни (член його сім’ї) звертається до органів Пенсійного фонду України через вебпортал електронних послуг Фонду, для проведення коректного розрахунку розміру пільги слід долучати будь-який документ з інформацією про характеристику житлового приміщення / будинку за адресою отримання пільг, зокрема, інформацію про:
-
- загальну та опалювальну площу житлового приміщення / будинку / його частини (за наявності розділених особових рахунків);
- характеристику будинку (індивідуальний чи багатоквартирний);
- кількість поверхів у будинку.
Документом, що підтверджує інформацію, може бути, зокрема, квитанція про сплату за житлову послугу та за використання теплової енергії.
Нагадаємо, що до ветеранів війни належать такі категорії осіб:
- учасники бойових дій (мають право на пільги у розмірі 75% оплати);
- особи з інвалідністю внаслідок війни (мають право на пільги у розмірі 100%);
- учасники війни (мають право на пільги у розмірі 50%).
До членів сім’ї пільговика належать дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
Пільги сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників і захисниць України надаються у розмірі 50% знижки оплати.