На Полтавщині стартував семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах»
На Полтавщині стартував семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах»
У Полтавській області стартував дводенний семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах» у межах реалізації швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». До участі в заході долучилися керівництво області, представники громад, освітяни.
«Полтавщина тривалий час співпрацює зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE. Разом із партнерами маємо чимало успішних кейсів, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Розробили Стратегію розвитку освіти області до 2027 року та «дорожню карту» її втілення. На умовах співфінансування у п'ятьох громадах вдалося облаштувати укриття та освітні центри в них. На базі двох закладів професійно-технічної освіти створили профорієнтаційні хаби».
Не менш вагомий результат – міжмуніципальна співпраця між 15 громадами. Вона передбачає надання послуг в інклюзивно-ресурсних, а також центрах професійного розвитку педагогічних працівників.
«Не зупиняємося на досягнутому. Поступово впроваджуємо ефективну систему управління освітою у наших громадах. Спільно з міжнародними партнерами проводимо на Полтавщині практичний семінар «Розвиток освіти в територіальних громадах». До заходу долучився мій заступник Антон Чубенко. Цікаві зустрічі, конструктивні діалоги, обмін кращими практиками управління освітою, – зауважив Філіп Пронін. – Важливо забезпечити доступ до якісної освіти для кожної дитини. Безпечні умови та безперервність навчального процесу – наш пріоритет в освіті. Дякуємо надійним партнерам за підтримку».
За словами Антона Чубенка, вирішення актуальних питань управління освітою в умовах децентралізації та воєнного стану потрібує синергії зусиль. У контексті цього надзвичайно важливими є навчання голів, заступників голів територіальних громад Полтавщини, керівників відділів освіти.
«У фокусі уваги – безперервність освітніх процесів в умовах воєнного стану. У межах зустрічі говоримо про успішні практики в тих громадах, де укриття закладів освіти обладнані таким чином, що у разі повітряної тривоги там є можливість продовжити повноцінне навчання, – зауважив Антон Чубенко. – Стратегія розвитку освіти Полтавської області на 2023-2027 роки містить ще одну важливу операційну ціль – діджиталізацію управління освітою на різних рівнях, що передбачає впровадження інструментів електронної взаємодії та інших освітніх цифрових продуктів».
Нагадаємо, у 2020 році Полтавську область визначено пілотним регіоном із впровадження Проєкту DECIDE. Основні цілі співробітництва та ключові напрями співпраці узгоджені у відповідному Меморандумі про співробітництво.
Серед основних напрямів реалізації Проєкту DECIDE в Полтавській області – підтримка реформ децентралізації та освіти в умовах війни в Полтавській області, підтримка стратегічного планування в освіті та реформи професійної освіти, розвиток міжмуніципальної співпраці, а також проєкти «DECIDE: відбудова – ініціатива з відновлення шкіл, «Стаємо сильнішими разом!».