БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

На Полтавщині стартував семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах»

Дата: 11.12.2024 10:07
Кількість переглядів: 33

На Полтавщині стартував семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах»

 

Семінар Практикум 1

У Полтавській області стартував дводенний семінар-практикум «Розвиток освіти в територіальних громадах» у межах реалізації швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». До участі в заході долучилися керівництво області, представники громад, освітяни.

«Полтавщина тривалий час співпрацює зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE. Разом із партнерами маємо чимало успішних кейсів, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Розробили Стратегію розвитку освіти області до 2027 року та «дорожню карту» її втілення. На умовах співфінансування у п'ятьох громадах вдалося облаштувати укриття та освітні центри в них. На базі двох закладів професійно-технічної освіти створили профорієнтаційні хаби».

Не менш вагомий результат – міжмуніципальна співпраця між 15 громадами. Вона передбачає надання послуг в інклюзивно-ресурсних, а також центрах професійного розвитку педагогічних працівників.
«Не зупиняємося на досягнутому. Поступово впроваджуємо ефективну систему управління освітою у наших громадах. Спільно з міжнародними партнерами проводимо на Полтавщині практичний семінар «Розвиток освіти в територіальних громадах». До заходу долучився мій заступник Антон Чубенко. Цікаві зустрічі, конструктивні діалоги, обмін кращими практиками управління освітою, – зауважив Філіп Пронін. – Важливо забезпечити доступ до якісної освіти для кожної дитини. Безпечні умови та безперервність навчального процесу – наш пріоритет в освіті. Дякуємо надійним партнерам за підтримку».

За словами Антона Чубенка, вирішення актуальних питань управління освітою в умовах децентралізації та воєнного стану потрібує синергії зусиль. У контексті цього надзвичайно важливими є навчання голів, заступників голів територіальних громад Полтавщини, керівників відділів освіти.

«У фокусі уваги – безперервність освітніх процесів в умовах воєнного стану. У межах зустрічі говоримо про успішні практики в тих громадах, де укриття закладів освіти обладнані таким чином, що у разі повітряної тривоги там є можливість продовжити повноцінне навчання, – зауважив Антон Чубенко. – Стратегія розвитку освіти Полтавської області на 2023-2027 роки містить ще одну важливу операційну ціль – діджиталізацію управління освітою на різних рівнях, що передбачає впровадження інструментів електронної взаємодії та інших освітніх цифрових продуктів».

Нагадаємо, у 2020 році Полтавську область визначено пілотним регіоном із впровадження Проєкту DECIDE. Основні цілі співробітництва та ключові напрями співпраці узгоджені у відповідному Меморандумі про співробітництво.

Серед основних напрямів реалізації Проєкту DECIDE в Полтавській області – підтримка реформ децентралізації та освіти в умовах війни в Полтавській області, підтримка стратегічного планування в освіті та реформи професійної освіти, розвиток міжмуніципальної співпраці, а також проєкти «DECIDE: відбудова – ініціатива з відновлення шкіл, «Стаємо сильнішими разом!».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь