Соціальний дайджест до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС
Соціальний дайджест до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС
Щорічно в Україні 14 грудня вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Серед тих, хто боровся зі страшним лихом, чимало наших земляків. Вони ризикуючи життям та здоров’ям, з честю виконали свій обов’язок.
Одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги органів соціального захисту населення є забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З цією метою в області реалізуються державні та обласні програми, заходи яких спрямовані на всебічну соціальну підтримку учасників ліквідації наслідків аварії, осіб та дітей, які постраждали від катастрофи та отримали інвалідність.
На сьогодні в області понад 15 тисяч осіб перебувають на обліку як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Майже 3 тисячі осіб з числа ліквідаторів мають інвалідність.
Підводячи підсумки 2024 року підготовлено інформаційний Дайджест з ключовими показниками соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
В межах державних бюджетних програм для підтримки та соціального захисту постраждалих від ЧАЕС Полтавська область отримала 34,6 млн. грн, які спрямовані на компенсаційні виплати та санітарно-курортне лікування.
Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на напрямки додаткової соціальної підтримки громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, у поточному році з обласного бюджету спрямовано 16528,5 тис. грн., з них:
- 5251,8 тис. грн. – на безкоштовне забезпечення 2479 осіб медикаментами за рецептами лікарів, в т. ч. життєво необхідними, та зубопротезуванням;
- 7030,5 тис. грн. – на виплату щорічної адресної грошової допомоги у розмірі по 4 тис. грн 1746 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та 8 сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
- 3791,2,1 тис. грн. – на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 330 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області;
- 455 тис. грн. – на додаткову матеріальну допомогу на лікування та оздоровлення в санаторно-курортних закладах 105 громадянам відповідних категорій.
Водночас, враховуючи безумовну важливість забезпечення соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2025 році в рамках обласної програми планується продовжити напрямки підтримки.