БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Соціальний дайджест до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Дата: 13.12.2024 12:00
Кількість переглядів: 33

Соціальний дайджест до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

 

ЧАЕС

Щорічно в Україні 14 грудня вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Серед тих, хто боровся зі страшним лихом, чимало наших земляків. Вони ризикуючи життям та здоров’ям, з честю виконали свій обов’язок.

Одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги органів соціального захисту населення є забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З цією метою в області реалізуються державні та обласні програми, заходи яких спрямовані на всебічну соціальну підтримку учасників ліквідації наслідків аварії, осіб та дітей, які постраждали від катастрофи та отримали інвалідність.

На сьогодні в області понад 15 тисяч осіб перебувають на обліку як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Майже 3 тисячі осіб з числа ліквідаторів мають інвалідність.

Підводячи підсумки 2024 року підготовлено інформаційний Дайджест з ключовими показниками соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

В межах державних бюджетних програм для підтримки та соціального захисту постраждалих від ЧАЕС Полтавська область отримала 34,6 млн. грн, які спрямовані на компенсаційні виплати та санітарно-курортне лікування.

Відповідно до заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на напрямки додаткової соціальної підтримки громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, у поточному році з обласного бюджету спрямовано 16528,5 тис. грн., з них:
- 5251,8 тис. грн. – на безкоштовне забезпечення 2479 осіб медикаментами за рецептами лікарів, в т. ч. життєво необхідними, та зубопротезуванням;
- 7030,5 тис. грн. – на виплату щорічної адресної грошової допомоги у розмірі по 4 тис. грн 1746 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та 8 сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
- 3791,2,1 тис. грн. – на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 330 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області;
- 455 тис. грн. – на додаткову матеріальну допомогу на лікування та оздоровлення в санаторно-курортних закладах 105 громадянам відповідних категорій.

Водночас, враховуючи безумовну важливість забезпечення соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2025 році в рамках обласної програми планується продовжити напрямки підтримки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь