Полтавська ОВА наголошує на необхідності залучення підприємств до Єдиного порталу повідомлень викривачів
Полтавська ОВА наголошує на необхідності залучення підприємств до Єдиного порталу повідомлень викривачів
Полтавська обласна військова адміністрація в межах реалізації національної політики щодо прозорості, підзвітності та доброчесності публічної служби наголошує на необхідності залучення підприємств, установ, організацій Полтавської області, які ще не долучилися, до Єдиного порталу повідомлень викривачів.
Мета – розбудова доброчесної держави шляхом забезпечення викривачів умовами із повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та інших порушень Закону України „Про запобігання корупції”. Для цього необхідно направити до Національного агентства з питань запобігання корупції відповідний лист-звернення щодо підключення до Порталу за алгоритмом зазначеним у наказі Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.01.2023 № 1/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 р. за № 22/39078.
Єдиний портал – це онлайн-платформа, яка дозволяє працівникам організацій анонімно повідомляти про факти корупції у її внутрішньому середовищі.
Цей інструмент створено з метою забезпечення безпечного та конфіденційного каналу для викривачів, який мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік інформації. Тож, якщо вам стали відомі факти корупційних правопорушень у вашій організації, повідомляйте про них на Порталі за посиланням https://whistleblowers.nazk.gov.ua .
Законодавство не містить будь-яких обмежень з цього питання. Однак не кожен може набути статус викривача.
Особа вважається викривачем за сукупності таких умов: переконання у достовірності інформації; наявність фактичних даних; ця інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходження нею служби чи навчання в організації, якої стосується повідомлення. У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа буде вважатися заявником.
Нагадуємо, що Закон України „Про запобігання корупції” встановлює як обов’язок для всіх державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права та юридичних осіб, зазначених в частині другій статті 62 Закону, щодо забезпечення ними умов для повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, так і настання відповідальності за незабезпечення організаціями відповідних вимог законодавства.