БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

Моніторинг наслідків виконання Стратегії розвитку Білицької селищної територіальної громади на період  до 2027 року для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

Дата: 31.12.2024 10:12
Кількість переглядів: 40

Моніторинг наслідків виконання Стратегії розвитку Білицької селищної територіальної громади на період  до 2027 року для довкілля, у тому числі для здоровя населення

        Відповідно до статті 17 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» виконавчим комітетом Білицької селищної ради у межах компетенції здійснено моніторинг наслідків виконання документа державного планування «Стратегії розвитку Білицької селищної територіальної громади на період  до 2027 року» для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

        Площа орних земель (ріллі) становить 23276,7235 га, їх частка у загальній площі території складає 59,6 %. Площа сільськогосподарських угідь екстенсивного використання (сіножатей та пасовищ) становить 5371,2518 га, їх частка у загальній площі території складає 13,8 %.  Площа територій природно – заповідного фонду складає 69,4 га, площа лісів –                4746, 5527 га. Протягом року документація із землеустрою для територій та об’єктів природно – заповідного фонду не розроблялася.

          Обсяг утворених відходів по підприємству комунальної служби  «Старт» Білицької селищної ради  становить 3441 м. куб. Кількість населення, охопленого централізованим водопостачанням становить 4362 чол.,  водовідведенням - 1412 чол. Зношеність трубопроводів водозабезпечення становить 65 %,  водовідведення - 75 %.  Для централізованого водопостачання населення   селища Білики ПКС «Старт» використовує підземні води водоносного горизонту у відкладах канівської і бучацької серії еоцену. Якість підземних вод горизонту охарактеризована по результатах лабораторних досліджень проб води, виконаних Кобеляцькою районною СЕС. По фізичних властивостях підземні води прозорі, без запаху, без кольору, без залишку, температура – 10 С. В бактеріологічному відношенні води добрі. Загальна жорсткість - 1,0-1,8 моль/м3. Нафтопродукти,пестициди і феноли у воді відсутні. Вміст радіонуклідів радію та урану не перевищує нормативів, передбачених НРБУ-97п.8.6.4.  Еколого - небезпечні компоненти в підземних водах відсутні.

          Обсяг утворених відходів по комунальному підприємству «Бутенківське» Білицької селищної ради  становить 1048 м. куб. Обсяг видалених відходів -  1048 м. куб. Кількість ліквідованих несанкціонованих звалищ – 5. Кількість населення, охопленого централізованим водопостачанням становить 1733 чол. Зношеність трубопроводів водозабезпечення становить 30 %.  По мікробіологічним показникам досліджені проби води відповідають вимогам «Гігієнічні вимоги до води питної призначені для споживання людиною».

          Середня очікувана тривалість життя - 71,1 (99,7% до попереднього року). Смертність населення за основними причинами на 1 тисячу населення -  17,0 (102,4 % до попереднього року). Смертність дітей до 1 року життя на                1 тисячу живонароджених  - 0. Захворюваність населення - 892,8 (98,5% до попереднього року).

        Рівень фінансування природоохоронних заходів – 95 %.

        За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевого бюджету в рамках Конкурсу Екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради реалізовано два  проєкти, а саме: «Жива земля - живе суспільство» (створення екопростору на території Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради), вартість  проєкту                 149,960 тис. грн., у тому числі кошти обласного бюджету – 62,760 тис. грн., кошти селищного бюджету – 87,200 тис. грн.) та «Green ECO SPACE» (створення екопростору на території села Бутенки Білицької селищної ради), вартість  проєкту  214,140  тис. грн., у тому числі кошти обласного бюджету –  89,300  тис. грн., кошти селищного бюджету – 124, 840 тис. грн.

      Кількість отриманих паспортів водних об’єктів (ставків) – 1.

      Планом заходів з реалізації Стратегії розвитку Білицької селищної територіальної громади на період  до 2027 року не передбачено шкідливого впливу для довкілля, у тому числі для здоровя населення.  Під час дії воєнного стану в Україні переважна більшість показників для моніторингу наслідків виконання документа державного планування не виконані в зв’язку з новими умовами та обмеженнями та з тим, що не проводилися дослідження відповідними фахівцями.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь