У Полтавській ОВА обговорили забезпечення прав людей із інвалідністю та архітектурну доступність Полтави
У Полтавській ОВА обговорили забезпечення прав людей із інвалідністю та архітектурну доступність Полтави
У Полтавській ОВА відбулося засідання за круглим столом Полтавського регіонального осередку Громадської організації «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України».
Керівники та представники громадських організацій осіб з інвалідністю Полтавської області, ветерани, спортсмени обговорили низку питань, що стосуються безбар’єрності обласного центру.
Депутатка Полтавської міської ради Юлія Городчаніна розповіла про розробку Програми забезпечення доступності житлових приміщень (квартир, будинків) для осіб з інвалідністю у кріслах колісних у межах «Стратегії безбар’єрності Полтавської територіальної громади на 2025-2030 роки».
«У грудні минулого року Полтавська громада прийняла стратегію безбар’єрності, бо без неї буде складно рухатися і робити наступні кроки, – говорить депутатка. – Наступним етапом має стати програма по безбар’єрному простору з конкретними інструментами та відповідним фінансуванням. Можливо, це буде окрема програма, можливо, деякі питання вдасться інтегрувати в уже існуючі програми, наприклад, з розвитку ЖКГ, ОСББ, щоб уже в цьому році робити дії по забезпеченню безбар’єрного простору в місті, і шляхом співфінансування забезпечувати будинки та приміщення пандусами чи підйомниками».
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко повідомив, що в області відстоюють права людей з інвалідністю.
«Жодна наша перевірка не проходить без того, щоб ми не оцінювали об’єкт на предмет архітектурної доступності. Постійно це відображаємо у звітах, направляємо їх до виконання і реагування до відповідних органів державної влади і слідкуємо за виконанням, – розповів Владислав Носенко. – Порушення в основному пов’язані з фінансуванням, воно вкрай обмежене особливо в умовах воєнного стану. Продовжуємо свою роботу і наголошуємо, що доступність має бути забезпечена скрізь. Також слідкуємо за всіма випадками, перевіряємо інформацію в ЗМІ, якщо є кричущі негативні випадки порушення прав людей із інвалідністю, на кожен реагуємо».
Разом із представниками правоохоронних органів учасники заходу обговорили порушення вимог Закону України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю.