В облвійськадміністраціі наголосили щодо актуальних змін у відображенні інформації про деякі види доходів в електронних деклараціях публічних службовців
В облвійськадміністраціі наголосили щодо актуальних змін у відображенні інформації про деякі види доходів в електронних деклараціях публічних службовців
У Полтавській обласній військовій адміністрації в межах забезпечення взаємодії щодо ефективності, прозорості та доброчесності роботи органів влади зауважили, що разом із початком кампанії з електронного декларування 1 січня 2025 року, наголосили щодо деяких актуальних питань відображення відомостей про деякі види доходів публічних службовців, які протягом наступних трьох місяців будуть зобов’язані подати свої електронні декларації.
Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування.
Чи потрібно декларувати різні види державної допомоги, зокрема програми „єПідтримка”, „Національний кешбек”, „Зимова підтримка” та „Пакунок малюка”?
Державна програма „єПідтримка” була започаткована наприкінці 2021 року з метою підтримки українського бізнесу, який постраждав від пандемії COVID-19. На той момент в межах програми держава надавала українцям, які пройшли повний курс вакцинації, 1 000 грн. Ці кошти можна було витратити тільки на певні товари та послуги, підтримуючи українського виробника. Вони не потребували декларування.
Однак, з березня 2022 року програма „єПідтримка” була переорієнтована на допомогу людям, які втратили роботу через повномасштабне вторгнення росіян. Вона передбачає отримання певними категоріями людей 6,5 тис. грн.
На відміну від „ковідної тисячі”, які надавалися виключно в безготівковій формі, і які неможливо було монетизувати, ці кошти не мають обмежень на використання — їх можна знімати готівкою або переказувати на інші рахунки. Для цілей декларування ці гроші є доходом та потребують відображення в декларації.
Програма Національного кешбеку „Зроблено в Україні” є державною грошовою допомогою для покупців товарів та послуг українського виробництва. Кошти в межах цієї програми зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий покупцем в одному з українських банків.
Національний кешбек вважається доходом, і тому його необхідно декларувати відповідно до загальних правил.
Розмір одноразової державної грошової допомоги „Зимова підтримка” становить 1 000 грн.
Кошти в межах „Зимової підтримки” зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий в одному з уповноважених банківських установ України. Для деяких категорій громадян, визначених у постанові, виплата здійснюється через АТ „Укрпошта”.
Оскільки „Зимова підтримка” є доходом, її потрібно задекларувати за загальними правилами.
Також, слід зазначити, що відтепер додано нову функцію в сфері фінансового контролю – часткове автозаповнення електронної декларації, що дозволяє зібрати для декларанта дані про його та членів сім’ї майно і доходи, які знає про них держава, та автоматизований доступ до яких має Національне агентство з питань запобігання корупції.