БІЛИЦЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавського району Полтавської області

На Полтавщині провели першу організаційно-інформаційну зустріч «Основні засади діяльності, завдання та повноваження шкільного омбудсмана»

Дата: 28.03.2025 12:00
Кількість переглядів: 30

На Полтавщині провели першу організаційно-інформаційну зустріч «Основні засади діяльності, завдання та повноваження шкільного омбудсмана»

 

Антон Чубенко (2)

У межах реалізації пілотного проєкту «Шкільний омбудсман» в закладах загальної середньої освіти Полтавщини відбулася перша організаційно-інформаційна зустріч на тему «Основні засади діяльності, завдання та повноваження шкільного омбудсмана». Захід провели на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. Серед організаторів – ювенальна поліція та служба освітньої безпеки ГУНП в Полтавській області.

До участі в організаційно-інформаційній зустрічі долучилися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, перший заступник голови облради Олександр Лемешко, депутат обласної ради Олег Діденко, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко.
Також участь взяли представники учнівського самоврядування Полтавщини (здобувачі освіти 8-10 класів), які є претендентами на обрання шкільного омбудсмана в закладі освіти, й педагогічні працівники, які є координаторами з питань впровадження та супроводу проєкту «Шкільний омбудсман» в територіальних громадах.
«Сьогодні до важливої зустрічі долучилися представники органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, освітяни, і самі учні. Це додає ваги в розумінні того, що ми в синергії зусиль працюємо над тим, щоб права учня були в пріоритеті. Щоб всі здобувачі освіти розуміли, які права мають, і що потрібно робити та як діяти в тих чи інших ситуаціях. Під час першої організаційної зустрічі ви про все це детально довідаєтеся, – звернувся до присутніх Антон Чубенко. – Тут із вами будуть працювати фахівці, достеменно все розповідати та інформувати. Наша держава, як і освітні процеси в ній, є демократичними. Кожна дитина, не дивлячись на свій вік чи стать, має право на захист та має власні права, які гарантуються відповідними державними інститутами. Представникам учнівського самоврядування Полтавщини, які є претендентами на обрання шкільного омбудсмана в закладі освіти, бажаю все зрозуміти максимально прозоро, й ті знання, які ви отримаєте, використати в навчальному процесі й повсякденному житті».
За словами Владислава Носенка, останні роки продемонстрували, що питання захисту прав дітей, дотримання принципів рівності, толерантності та взаємоповаги набули особливого значення.
«Війна, соціальні виклики та адаптація до нових умов навчання ініціювали перед педагогічними колективами нові завдання й виклики. Все частіше учні та їхні батьки зіштовхуються з ситуаціями, коли їм потрібен незалежний представник-посередник у розв’язанні конфліктів, підтримці вразливих дітей, – зауважив Владислав Носенко. – Шкільний омбудсман – це не формальна посада, це ініціатива, що навчатиме дітей самостійно відстоювати свої права, вирішувати конфлікти мирним шляхом та сприяти позитивним змінам у навчальних закладах. Ми віримо, що цей проєкт не тільки поліпшить моральний клімат у школах, а й стане важливим елементом громадської освіти».
Для учасників зустрічі у форматі тренінгу детально розповіли про роль та завдання шкільного омбудсмана, його повноваження та права. Майбутні омбудсмани в закладах освіти довідалися про основний механізм захисту прав учнів та можливість вибудовувати співпрацю з зовнішніми партнерами.
Інтерактивна частина обговорення тривала в форматі роботи в групах та стосувалася можливих ризиків у діяльності шкільного омбудсмана та їхнього попередження.
Учасники зустрічі наголосили, що успіх проєкту залежить від спільних зусиль – і школярів, і педагогів, і батьків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь