Пільгове санаторно-курортне оздоровлення осіб звільнених з полону та членів їхніх родин
Пільгове санаторно-курортне оздоровлення осіб звільнених з полону та членів їхніх родин

Сімейно орієнтований підхід важливий та ефективний в усіх програмах та заходах соціальної підтримки.
Коли ж мова йде про надання допомоги особам, які на собі відчули найстрашніші аспекти війни – пережили ворожий полон, перебування в родинному колі протягом адаптаційного періоду, реабілітації та оздоровлення є чи не найважливішим фактором впливу на успіх.
Відповідно до державної соціальної програми (постанова КМУ від 22.02.2006 № 187 зі змінами) особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням.
До вказаних осіб відносяться: військовополонені, цивільні особи, цивільні особи-заручники, іноземці, особи без громадянства, яких було позбавлено особистої свободи державою-агресором.
Відповідно до змін, які внесені до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області рішенням сесії облради від 29.04.2025 № 978, розширено категорії осіб, які мають право на санаторно-курортне лікування.
Відтепер створено можливість одночасного санаторно-курортного лікування за кошти обласного бюджету і для членами сімей громадян, які повернулися з російського полону.
На реалізацію вказаного напрямку у поточному році планується спрямувати 1,2 млн. грн., це дасть можливість охопити послугами санаторно-курортного лікування 73 членів сімей постраждалих осіб (за рахунок коштів
обласного бюджету).
Строк санаторно-курортного лікування складає 18 календарних днів і надається не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи полонених осіб.
Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням потрібно звернутися до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової адміністрації, районного управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.
Додаткова інформація із зазначеного питання доступна у профільному відділі Департаменту за телефоном: (0532) 68-12-34.