12:00 24.11.2023
На Полтавщині перші 27 кандидатів у помічники ветерана проходять співбесіди в територіальних громадах
27 кандидатів на посади помічників ветеранів у громадах області почали проходити співбесіди.
«Забезпечення підтримки ветеранів, членів їхніх сімей, родин загиблих захисників і захисниць є одним із пріоритетних напрямів діяльності Полтавської ОВА. З жовтня область долучилася до реалізації експерименту Мінветеранів із запровадження інституту помічника ветерана. На обласному рівні визначили 10 пілотних громад. Це Полтавська, Кременчуцька, Котелевська, Решетилівська, Кобеляцька, Миргородська, Шишацька, Глобинська, Лубенська й Пирятинська. З нового року проєкт охопить увесь регіон», – розповів начальник ОВА Філіп Пронін.
Центри життєстійкості – «єдине вікно» для підтримки постраждалого населення
Центри життєстійкості – «єдине вікно» для підтримки постраждалого населення Центри життєстійкості будуть створені в громадах та стануть закладами підтримки цивільного населення, постраждалого внаслідок війни. Для оформленням документів та отримання адміністративних послуг громадяни вже звикли звертатись до ЦНАПів, хоча кілька років тому і ця форма була новинкою. Центри життєстійкості мають стати по суті соціальним «ЦНАПом», де особа може отримати весь спектр інформації та консультацій щодо отримання соціальних послуг, а також безпосередні послуги з психосоціальної підтримки та гуманітарного реагування.11:29 24.11.2023
Корисні он-лайн сервіси підвищення кваліфікації соціальних робітників
Корисні он-лайн сервіси підвищення кваліфікації соціальних робітників Соціальний працівник – це, передусім, професіонал, який відіграє ключову роль у запобіганні кризових ситуацій та пропонує можливі шляхи вирішення складних життєвих обставин. Фахівці соціальної сфери постійно підвищують свою кваліфікацію та розвивають професійні компетентності, щоб ефективно реагувати на сучасні виклики та взаємодіяти із громадянами вразливих категорій. Враховуючи реалії та вимоги сьогодення, використання комп’ютерних технологій та он-лайн платформ для підвищення професійної кваліфікації є не лише зручним способом для оновлення своїх навичок, а й дозволяє швидко знаходити відповіді на важливі питання та тримати «руку на пульсі» загальний тенденцій розвитку соціальних послуг.11:00 24.11.2023
Молодь запрошують на міжнародний форум «Державотворець: Дії заради майбутнього»!
Молодь запрошують на міжнародний форум «Державотворець: Дії заради майбутнього»! У 2018 році Міністерство молоді та спорту України спільно з партнерськими організаціями із метою активізації участі молоді у процесах реформування та творення держави ініціювали національну програму особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець». Мета національної програми «Державотворець» – створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в Україні віком від 18 до 35 років, розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді. Випускниками програми стали сотні молодих людей з різних регіонів України, що вже створили проактивну всеукраїнську спільноту.10:40 24.11.2023
Оголошено Всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему: «Світ без росії: нові виклики та перспективи»
Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оголосив Всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему: «Світ без росії: нові виклики та перспективи» в межах Бандерівських читань.
Метою Конкурсу є залучення молодих інтелектуалів до осмислення викликів і перспектив в геополітичній площині в умовах розпаду російської імперії як завершальної точки російсько-української війни.
10:24 24.11.2023
12 територіальних громадах Полтавщини затвердили програми інформатизації
12 територіальних громадах Полтавщини затвердили програми інформатизації В області продовжують працювати над впровадженням програм інформатизації органів місцевого самоврядування. Наразі їх мають дванадцять територіальних громад. «Програма інформатизації ОМС – це проєкти роботи з інформатизації, спрямовані на створення, розвиток та інтеграцію інформаційних систем, мереж, ресурсів та інформаційних технологій з метою розвитку інформаційного суспільства», – розповів т.в.о. начальника Управління цифрової трансформації Полтавської ОВА Іван Біліцький.10:15 24.11.2023
Для селян - «чорні дошки», для номенклатури – пайки (до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні)
Опрацьовуючи документи довоєнного періоду вкотре дивуєшся, наскільки творчо у партійних кабінетах та силових відомствах підходили до питань застосування репресивних заходів проти власного народу. У нашій публікації зупинимося лише на одному зі злочинів під час Голодомору 1932-1933 років – занесення «винуватців зриву хлібозаготівель» на так звану «чорну дошку».
Сам термін, «чорна дошка», як засіб покарання цілих адміністративних одиниць (із його мешканцями) багато хто пов’язує виключно з періодом проведення колективізації та хлібозаготівель. Але документи періоду української революції 1917-1921 рр. засвідчують, що вже на зорі радянської влади – на початку 1920-х, цим страшним слоганом більшовики уже почали затавровувати цілі села, які на їх думку уважалися неблагодійними передовсім у політичному відношенні. І вже тільки згодом у 1932-1933 роках центральна і місцева влади знайшли цьому термінові злочинне і більш широке застосування.
10:03 24.11.2023
За 10 місяців 2023 року платники Полтавщини зареєстрували понад 20 тисяч РРО/ПРРО
За 10 місяців 2023 року платники Полтавщини зареєстрували09:00 24.11.2023
Філіп Пронін зустрівся з головою обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників Василем Бурлакою
Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін продовжує активну комунікацію з представниками стратегічних галузей області, серед яких аграрно-промисловий комплекс. Зокрема під час діалогу із головою Асоціації фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні В. Чміленка Василем Бурлакою обговорили низку актуальних питань.
«Продовжую проводити зустрічі з представниками різних сфер життєдіяльності Полтавщини. Мав продуктивну дискусію щодо питань галузі сільського господарства регіону з аграрієм, очільником обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників Василем Бурлакою. Порушували тему прозорого ринку землі. Обговорили механізм купівлі та продажу в умовах воєнного часу», – зауважив Філіп Пронін.
08:19 24.11.2023
Україна доповнює своїми санкціями міжнародні санкційні механізми – звернення Президента Володимира Зеленського
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні є кілька нових санкційних рішень нашої держави – два пакети санкцій.
Це синхронізація з партнерами щодо тих осіб, які прямо працюють на російську агресію або їй допомагають. А також це санкції проти суб’єктів держави-терориста, що мають стосунок до критичної інфраструктури. Кожне прізвище, кожна назва компанії – це конкретна провина в тому, що російський терор триває.
08:12 24.11.2023