Дата: від до Скинути

12 тисяч жителів Полтавщини минулоріч скористалися послугами сімейних лікарів із надання психологічної допомоги Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко з робочою поїздкою у Великобагачанському центрі первинної медико-санітарної допомоги. У межах поїздки ознайомилися з роботою закладу, зустрілися з сімейними лікарями та медичними працівниками, обговорили інтеграцію послуги з ментального здоров'я на рівні первинної медичної допомоги, надання допомоги пацієнтам у сфері психічного здоров’я. «У Полтавській області близько 3,5 тисячі працівників пройшли навчання за програмою. І нині сімейні лікарі надають допомогу пацієнтам, можуть швидше зрозуміти причини – це розлади психічні, чи розлади сну тощо, – розповів Богдан Корольчук. – Це дієве навчання, що допомагає швидше діагностувати хворобу, вирішити її в сімейного лікаря чи спрямувати до профільного фахівця. Полтавщина активно включилася в роботу і масштабує проєкт, щоб кожен із сімейних лікарів міг надати психічну допомогу». Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко розповіла, що через війну кожен п’ятий українець знаходиться під загрозою однієї із форм психічного розладу. Ці висновки зроблені за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я. «Із початку повномасштабного вторгнення почала працювати програма медичних гарантій, де допомога в сфері ментального здоров’я стала одним із пріоритетів. На контрактування з НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих і дітей з психічними розладами» на первинній ланці медичної допомоги на Полтавщині укладено 41 договір із медичними закладами. Важливо, що сьогодні можна знайти сімейного лікаря, який надає психологічну допомогу», – розповіла Юлія Ющенко. За даними НСЗУ, минулого року більше 12 тисяч жителів Полтавщини скористалися послугами сімейних лікарів із надання психологічної допомоги. У Великобагачанському центрі ПМСД працює 9 лікарів та 28 медсестер. Вони теж пройшли навчання і з червня 2023 року надають допомогу за контрактом із НСЗУ. «Найбільше кому може довіритися пацієнт – це сімейний лікар. Людина до нас приходить, розповідає про свої проблеми та переживання. На першому етапі ми надаємо поради, а за потреби можемо перенаправити до профільних фахівців, – розповіла лікар-терапевт Великобагачанської амбулаторії Ірина Якименко. – Навчання допомагає систематизувати ті знання, що мали до цього. Нині допомога надається на більш кваліфікованому рівні». За словами лікарів, найчастіше звертаються внутрішньо переміщені особи, рідні військових, батьки маленьких дітей із порушеннями сну, тривожністю, скаргами на поганий настрій, пригніченість. Інтеграція послуги з ментального здоров'я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров'я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я. Комунікаційний супровід реалізується за підтримки ВООЗ, Уряду Канади, Міжнародного медичного корпусу. Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.

15:00 25.02.2024

Допомога військовим, зміцнення економіки, нове медичне обладнання, – Філіп Пронін підбив підсумки тижня Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін традиційно підбив підсумки тижня. Розпочали його з передачі автівок нашим захисникам. Чотири машини допомагатимуть вогневим групам виконувати бойові завдання.

11:33 25.02.2024

#Соціальна_послуга натуральної допомоги. Черговий інформаційний дайджест Департаменту соцзахисту ОВА Департамент соціального захисту населення продовжує інформаційну компанію з популяризації соціальних послуг. Попередньо на офіційній сторінці Facebook вже розміщено базову інформацію щодо системи соціальних послуг області, а також опублікувано дайджести щодо отримання послуг соціального таксі та догляду вдома. Поряд з ними, не менш затребуваною є послуга натуральної допомоги, яка включає в себе перукарські послуги, прання білизни та одягу, ремонт одягу та взуття, рубання дров, косіння трави, надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності, обробіток присадибної ділянки.

12:00 24.02.2024

Звернення начальника Полтавської ОВА Філіпа Проніна з нагоди роковин російського повномасштабного вторгнення «Десять років щоденної боротьби. Боротьби за свободу, Україну, європейський вибір. Боротьби з підступним ворогом. Цей героїчний опір перетворив нашу країну на форпост вільної Європи та усього демократичного світу. Без перебільшення, від перемоги України залежить стабільність у світі загалом.

11:30 24.02.2024

24 лютого 2024 року два роки від початку широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України та 10 років спротиву російській агресії .

16:05 23.02.2024

Полтавщина отримає 324 млн грн субвенції, яку спрямують на реалізацію 8 ініціатив Понад 324 млн грн субвенції отримає наша область на проєкти в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Кабмін погодив розподіл фінансування регіонам. Про це розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. Кошти спрямують на реалізацію восьми ініціатив на Полтавщині. Зокрема у сфері освіти, медицини, адміністративних послуг і громадської інфраструктури.

11:56 23.02.2024